Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motorları sizi en üstlerde sıralasın

KURUMSAL SEO HİZMETİ VE DANIŞMANLIĞI

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO, Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşur. Sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için yapılan çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Arama Motoru Optimizasyonunun temel amacı, web sitelerinde yer alan hizmetin, bilginin hedef kitleye doğru ve hızlı bir biçimde ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO Danışmanlık Hizmeti Neden Almalısınız?

Dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte yüzlerce web sitesi kendisini birden dijital dünyanın ortasında buldu. Değişimin anlık olarak geliştiği bu platformda markanızı ön plana çıkarmak hiç de kolay değil! Web sitenizin dijital dünyada yer edinebilmesi için hem rakibinizle mücadele etmeniz hem de arama motorlarına uyumluluk için sitenizi güncel tutmanız gerekmektedir.

Ülkemizde en çok tercih edilen arama motoru ‘Google’ belirli zaman aralıklarında algoritma güncellemeleri yayınlar. Google tarafından yayınlanan son güncelleme Panda ve Penguen algoritmalarıdır. Yayınlanan bu son güncelleme ile Google, web sitelerinin mobil uyumluluğu ve kullanıcı deneyimini barındırma konusunu ön plana çıkarmıştır.

SEO Çalışmaları 2 Başlık Altında İncelenir

1- Site İçi (On-Page) SEO

Web sitesi içerisinde yapılması planlanan optimizasyon çalışmalarının bütünüdür. Keyword analizi, içerik ve görsel yapısı, link yapılandırma çalışmaları ile web sitenizi SEO ile uyumlu hale getiren işlemleri kapsar.

2- Site Dışı (Off-Page) SEO

Web sitenizi site dışı seçenekler ile desteklediğiniz çalışmaların bütünüdür. Örneğin; Backlink, Sosyal Medya, Dijital PR bu çalışmalardan bazılarıdır. Markanızın dijital dünyada yer edinmesi, edindiği yeri koruyabilmesi için bahsedilen hizmetlerin hepsinin istikrarlı bir şekilde sürdürülmeleri konusunda uzman olan kişilerden destek alınması gerekmektedir. Bu çalışmalar yapılırken unutulmaması gereken en önemli konu Google’ın, SEO için yapılan çalışmaları iyi ve kötü diye ayırabiliyor olmasıdır. Kötü niyetli çalışmalara asla taviz vermeyen Google, bunu fark ettiği an markanızın görünmesini engellemektedir.

İşte bu sebepten dolayı SEO konusunda uzmanlaşmış bir ekipten hizmet almalısınız!

Eğer siz de Google’da yer edinmek istiyorsanız, bize ulaşın!

Çalışmalarımız

Son yaptığımız çalışmalardan bazıları.

Teklif Alın