2017’de Dijital Pazarlama Trendleri Neler Olacak?

2017 yılının daha başlarında olmamıza rağmen şimdiden bütün bir yılı etkisi altına alacak dijital pazarlama trendleri belli olmaya başladı. 2016 yılında yükselişe geçen canlı yayın teknolojileri, sanal gerçeklik uygulamaları, yeni hedef kitle pazarlama araçları ve içerik pazarlamanın değişen trendlerine yakından bakalım

İşte karşınızda 2017 yılında sıkça göreceğimiz dijital pazarlama trendleri

Canlı yayın videoları

Son dönemde hızla yükselişe geçen videolu içerikler evrim geçirerek yerini canlı yayın videolarına bırakmaya başladılar. Kullanıcılar artık anlık kısa canlı yayınlar ile istedikleri içeriklere ulaşabilirken, hizmet sağlayıcılar ise canlı yayınlara yönelerek kullanıcılarına anlık olarak ulaşabilecekler. Eş zamanlı geri dönüşüm alabilmenin etkin yolu olarak görülen canlı yayın videoları ile son dönemde Facebook, Instagram ve Twitter’da da canlı yayın özellikleri sayesinde anlık hizmet pazarlaması yeni trendler arasında.

Sanal Gerçeklik

Akıllı cihazlar bu sene daha da akıllanıyor ve kullanıcılarına hayal alemlerinin ötesine götürmeyi amaçlıyor. Arttırılmış gerçeklik deneyimi sunan markalar 2017 yılında oldukça başarılı pazarlama stratejilerine imza atacaklardır. Japonya’da hayata geçen sanal gerçeklik odaklı eğlence merkezi ve Amsterdam’da açılan sanal gerçeklik odaklı kafeler tüm dünyada giderek yaygınlaşacak. Eskiden olan internet kafelerin yerine sanal gerçekliğin ön planda olduğu kafeleri göreceğiz.

Sosyal Medya “SATIN AL” Butonları

Mobilitenin önlenemez artışı ile mobil uygulamalar üzerinde bulunan “satın al” butonları ile kullanıcılara anlık satış – pazarlama deneyimleri yükselen trendler arasında. 2016 yılının son çeyreğinde görmeye başladığımız “satın al” butonları sayesinde, kullanıcıları başka bir siteye yönlendirmeden, iş gücünü ve kullanıcı deneyimini basitleştirerek sıcak satışın arttırılması planlamalar arasında.

Nesnelerin İnterneti ( IoTs – Internet Of Things)

Akıllı termos dediğimiz zaman ne düşünüyorsunuz? Uzak bir zamandan bahsetmiyoruz şu an satışı yapılmaya başlanan akıllı termos gibi sayısız ürün 2017 yılına damgasını vurmaya hazırlanıyor. Birçok teknoloji firması nesnelerin interneti kavramı altında akıllı ürünler piyasa sürmektedir. Akıllı bir buzdolabı, arızalandığı zaman kendi kendine servis çağırabilecek J 2017 yılı bu açıdan oldukça merak uyandırıcı olacaktır.

Değişmeyen Alışkanlık “E- Mail Pazarlama “

Her yeni yıl başında konuşulan ve asla gerçekleşmeyen “e-mail pazarlaması bu yıl son” şeklinde yapılan konuşmalar bu yılda yapıldı. E-mail pazarlama her zaman ihtiyaç duyulacak, klasik yöntemleri kullanan, garantici adı altında tabir ettiğimiz markaların 2017 yılında can simidi olarak kalmaya devam edecektir. 2017 yılına uyum sağlaması açısından ek olarak GIF ve interaktif özellikler eklenerek kullanıcıların akıllarında yer etmeye devam edeceklerdir.