Bisküvi Markası Oreo’dan Sanal Gerçeklik Oyunu

Oreo, kullanıcıların sanal Oreo avcılığı yaptığı mobil oyunu olan The Great Oreo Cookie Quest’i duyurdu.

Oreo’nun, Pokemon Go’yu andıran yeni mobil oyunununu kullanıcılara çevrelerindeki sanal Oreo’lar hakkında ipuçları veriyor. Nesne tanıma teknolojisi kullanan oyun, bilmecelerle katılımcıları doğru nesneleri bulmaları için yönlendiriyor. Doğru nesne, telefon kamerasıyla tarandığında gizli Ore’lar ortaya çıkıyor. Bu bir saat yada bir şişe kapağı olabiliyor.

Markanın ilk sosyal artırılmış gerçeklik oyunu The Great Oreo Cookie Quest’te her bir sanal bisküvinin, bilmecenin zorluğuna göre belirlenen bir puanı var. Kullanıcılar, oluşturulan lider panosunda dünya sıralamasındaki yerlerini görebiliyor. Ayrıca, Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarıyla karşılaştırabiliyor.

The Martin Agency şirketi tarafından geliştirilen oyunda gerçek Oreo bisküviler, Google’ın Kaliforniya’daki genel merkezinde gerçekleşecek bir geziye ya da bir Afrika seyahatine katılmak için çekiliş amaçlı kullanılabiliyor. Mobil oyun hem Android, hem de iOS cihazlarla oynanabiliyor.

Bu mobil oyunun Oreo satışlarına çok büyük bir faydası ve etkisi olacağını düşünüyorum.  Bir Oreo alıp, oyunu indirip, Oreo bisküvisini, telefonumla taratmak ve oyunu deneyesim geldi. Çok farklı, orijinal ve dikkat çekici bir fikir bulan Oreo, kalitesi ve marka değerini her geçen gün arttırıyor.