Dijital Reklamlar, Markaları Geliştiriyor

Günümüzde, dünya çapında 5 milyon aktif reklam verene ulaşan Facebook, küçük işletmelerin yoğunlukla tercih ettiği bir sosyal medya platformu.

Bu geniş network sayesinde müşteri adayları da işletmelerin ürünleri hakkında daha fazla bilgi alabiliyor, web sitelerini ziyaret edebiliyor ve uygulamalarını indirebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde 5 milyon aktif reklam verene ulaştığını duyuran Facebook, Türkiye’de de yoğun olarak küçük işletmelerin reklam kanadını oluşturuyor. Türkiye2de bu reklamın büyük bir parçası olduğu için yurt içi yada yurt dışındaki küçük işletmelerin ağlarına üye olanların sayısı görmezden gelinemeyecek seviyede.

Markaların Büyümesi ve Gelişmesi İçin Dijital Reklam Şart

Günümüz işletmelerinin hızlı ve etkin bir yönetim anlayışını tercih ettiğinin altını çizen CRM Medya Ajansı Başkanı Ramazan Becer, “İşletmeler, Reklam Yöneticisi Uygulaması sayesinde hedef kitlesiyle paylaşmak istedikleri reklamları, belirledikleri bütçe dahilinde oluşturarak, reklamların performansını rahatlıkla görebiliyorlar.  Yapılan yeni geliştirmeler sayesinde de zamandan tasarruf edebiliyor ve hangi yöntem ile en verimli sonuca ulaştıklarının yol haritasını çizebiliyorlar.”

“Aynı zamanda yüksek performanslı reklamları tekrar devreye almaya, yeni ilgi alanları ve hedef ekleme ile reklamları karşılaştırmaya yönelik ‘tek tık’ seçeneğinden faydalanabiliyor. Aslında tüm bu döngü bize gösteriyor ki dijital dünya, markaların büyümesine ve gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Öte yandan bu rakamlar bize gösteriyor ki; Ekonomiye değer katan yatırımcı ve üreticilerin, tüketicilere kendini doğru anlatması ve güven vermesi için dijital reklam mecraları çok önemli ve etkili bir araç. Bunu dikkatli kullanmak uzun vadede kazanç getirir” şeklinde konuştu.