Efsane Yılan Oyunu Facebook Messenger İle Geri Döndü

Nokia’nun yeni sahibi HMD Global, unutulmaz oyunlar arasında yerini alan ‘Yılan’(Snake) oyununun yeni versiyonunu Facebook Messenger için yayınladı. Yeni adı Snake for Messenger olarak Facebook mesajlaşma platformunda yer alan yılan oyunu, grup olarak oynanacak şekilde de tasarlandı.

1990’lı yılların sonlarında Nokia telefonlar da yer alan Snake oyunu, günümüze kadar 400 milyonun üzerinde telefonda oynanmıştı. Yılan oyunu ilk olarak 1997 yılında Logic ve Memory oyunları ile Nokia 6610’da yer almıştı. Kökeni ise Gremlin tarafından geliştirilen ve yayınlanan 1976 yılının atari oyunu olarak bilinen ‘Blockade’ye dayanmaktaydı.

Peki Yeni Nesil Yılan Oyunu Nasıl?

Yılan oyununun orjinali nasılsa yine aynı şekilde oyuncular puan alabilmek için elma ve böcekleri yemeye çalışıyor. Yılan ne kadar yerse o kadar büyüyecek ve kontrolü oldukça güç bir duruma gelecek. Oyun da yılan derisine sahip 6 seviye mevcut. Oyuncular hız seviyelerini kendileri seçebiliyorlar, hız oranı yüksekse daha fazla puan kazanma şanslarına sahipler. Yılan oyunu arkadaşlarla birebir veya grup olarak oynanabilecek ve en yüksek puana kimin sahip olduğu panoda görülebilecek. Bu özellik de oyunun dostça bir şekilde oynanmasına rekabet katacak.

Yılan oyununun yenilenmiş sürümü tüm zamanların en çok satan ve tercih edilen telefonunun modern bir şekilde yeni Nokia 3310 ile geri dönecek olması aşırı derecede heyecan yaratmaktadır.