En Çok Kullanılan 5 Sosyal Medya Yönetim Aracı Nedir?

Sosyal Medya’nın gün geçtikçe hızlı artan yapısından ötürü önemi her gün daha da artmaktadır. Sosyal medya dediğimiz zaman herkesin aklına ilk olarak, Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlar gelmektedir. Sosyal Medya, hayatımız da öyle bir boyuta geldi ki hem sosyallik açısından kullanır olduk hem de bilgilenmek açısından… Sosyal Medya kullanımının bir diğer ayağında ise, profesyonel amaçla kullananlar gelmektedir.

Artan sitelerin sayısı ve hesaplar ile tek bir yerden iletişim ihtiyacı doğmuştur. Bu artışların getirisi olarak ortaya çıkan Sosyal Medya Yönetim araçlarını hep birlikte inceleyelim

  • BUFFER

En çok kullanılan araçlardan birisi olan buffer büyük şirketler tarafından oldukça tercih edilen bir yönetim aracıdır.  Birden fazla hesabı tek bir panelden yönetmeye olanak sağlayan buffer, yapacağınız paylaşımları hızlı ve kolaya indirir. Tek bir hesap ücretsiz, iki veya daha hesabı eklemek ise ticari üyeliğe girdiği için ücretidir.

 

  • HootSuite

Sosyal medya yönetimi dendiği zaman akla gelen ilk ve tek isim olan Hootsuite aracı en popüler araçlar arasında yer almaktadır. Ücretsiz olarak 4 hesaba kadar izin vermesi ile pek çok kurumun tercihi olmuştur. Daha fazla hesap için aylık 9,99 dolar ödemeniz gerekmektedir.

  • IFTTT

Çoklu hesap yönetiminde ilk sıralarda yer alan IFTTT diğer araçlardan farklı olarak bulunan özelliklerinin arasında WordPress tabanlı yazılan blog sitelerinde bulunan bir yazıyı otomatik olarak Facebook, Twitter veya diğer platformlarda paylaşım olanağı sağlamaktadır.

  • SproutSocial

Hesap yönetimi ve raporlamanıza olanak sağlayan SproutSocial Rapor kısmında takipçilerinizin cinsiyet, yaş, şehir, ülkeye göre dağılımı gibi birçok bilgi elde edebilirsiniz. 30 gün ücretsiz olan bu araç, sonrasında 3 farklı ücret seçeneği ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam eder.

  • TweetDeck

Twitter yönetim aracı dediğinizde tam anlamıyla karşılığı TweetDeck uygulamasıdır. Bu araç ile Twitter hesap yönetiminiz bambaşka bir boyut kazanacaktır.  İstatiksel sağladığı veriler sayesinde raporlarken, hesaplar arasında gezerken ise hesap yönetimi sırasında oldukça rahat edeceksiniz.