Facebook 2017 Senesinin En’lerini Paylaştı

Her gün 1.5 Milyar’ı aşkın kullanıcısı ile Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Facebook da tabii ki bu durumun farkında ki her yıl kendi istatistiklerini, takipçileri ve severleri ile paylaşıyor. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da 2017 için bir istatistik paylaştı.

Facebook platformunda, 2017 yılı içerisinde en çok konuşulan olaylar sırasıyla en fazla Dünya Kadınlar Günü, 51. Super Bowl ve Las Vegas saldırısı oldu.

Facebook, Doğal Afetlerde de Etkisini Gösterdi

2017 yılında Facebook insanların sadece aileleri ve arkadaşlarıyla güzel anılarını paylaştıkları bir sosyal medya platformu olmadıklarını kanıtladı. Artık Facebook, anlamlı dayanışma toplulukları oluşturduğu ve kriz anlarında dayanışmaya destek olduğu için hepimizin gözünde daha değerli bir sosyal medya platformu.

Meksika’daki depremin yanında sırasıyla Harvey Kasırgası ve Manchester’daki terör saldırısından etkilenenlere destek olmak üzere düzenlenen One Love Manchester konseri, insanların Facebook’ta birbirinin yardımına koştuğu en önemli olay oldu.

Güneş Tutulması ve Kadınlar Yürüyüşü İnsanları Bir Araya Getirdi

2017 yılında Facebook için organize olan gruplar, iki çok önemli etkinlik için bir araya geldi. Bu iki önemli etkinlik güneş tutulması ve Washington DC’deki Kadınlar Yürüyüşü.

Güneş Tutulması

Ağustos ayında meydana gelen bu doğa olayı ile ilgili 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturuldu.

Washington DC’deki Kadınlar Yürüyüşü

21 Ocak’ta yapılan kadınlar yürüyüşü, 500 Bin’den fazla insanı tek bir noktada birleştirdi. Yürüyüş, 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği oldu.

Kişiye Özel 2017 Facebook Videosu

Facebook, bizi her zamanki gibi videolarıyla mutlu ediyor. Çoğu özel gün için otomatik bir sistem vasıtası ile de olsa video hazırlayan Facebook, bizi her defasında gülümser bir yüzle uğurluyor.2017 senesi için de hesabımızdan yaptığımız paylaşımları birleştirerek, özel bir video hazırlıyor. Bu videoya ve bazı istatistiki verilerinize ulaşmak için facebook.com/yearinreview adesini ziyaret edebilirsiniz.