Facebook Bey Ne Yapıyorsunuz? Siz Kendinizi Tinder’mı Sandınız?

Facebook’un dün itibariyle devreye soktuğu Discover People (İnsanları Keşfet) özelliği sayesinde Tinder’ı bitirmeye kafaya koydu.

iOS ve Android sistemleri için Keşfet adında yepyeni bir özellik devreye girdi. Sayfalar, Etkinlikler, Yakındaki Yerler gibi işlevlerin olduğu bölüme eklenen Discover People’ı takip ettiğinizde, üst kısımda profiliniz ve kısa bir özetiniz bulunmaktadır.

Asıl amacı Tinder gibi olmasada sizi tanımayan insanların sizler hakkında bilgi sahibi olmaları ve sizi tanımalarını keşfetmeyi sağlamayı amaçlamakta. Kullanıcılar bu bölüm için birkaç cümle ile kendilerini tanıtacaklar. Profilin altında ise katıldığınız ya da katılmayı planladığınız etkinlikler, yaşadığınız yerler, üye olduğunuz gruplar gibi kısımlar yer alıyor. Gruplandırma bu şekilde yapılıyor ve ilginizi çeken bir gruplandırmayı açtığınızda arkadaşınız olmayanların profilleri kart şeklinde gösteriliyor. Tıpkı Tinder’daki gibi sağa sürükleme yaptığınızda yeni profillerle karşılaşıyorsunuz ve insanları uygulamanın adında da olduğu gibi keşfediyorsunuz.