Facebook Gizli Yorum Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook gizlilik politikasını ve gizliliğe yönelik yeniliklerini sürekli devam ettiriyor. Halihazırda gizli profil sistemini test eden Facebook, gizli yorumlar özelliğini de test etmeye başladı. Bu sistem sayesinde bir gönderiye yaptığınız yorum sadece önceden belirlediğiniz kişiler tarafından görüntülenebilecek.

Bu gizli yorum, görebilir kişilerin dışında “Gizli Yorum” şekilde bir engel ile yorumlar kısmında duracak mı yoksa hiç mi göremeyeceğiz diye merak ettiriyor.

Yeni özelliğin gizlilik ayarlarının dört farklı seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler aşağıdaki gibi;

Sadece arkadaşlar ve gönderi sahibi
Sadece gönderi sahibi ve yorum yapanlar
Sadece arkadaşlar
Herkes

Şimdilik sadece küçük bir grup üzerinde sürdürülen testin, gelecek günlerde daha büyük gruplar üzerinde devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Bu yeni sistem sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği bir profil oluşturmanızı amaçlıyor. Bu durum da Facebook’un özelliklerini geliştirmesi ve sisitemine yeni özellikler kazandırmaya çalışması adına güzel bir şey.

Yine de ekran görüntüleri hakkında uyarıda bulunmamız gerekiyor. Birileri yorumunuzun ekran görüntüsünü alıp, istediği herhangi bir yerde paylaşabilir. Sonuçta ne demişler? İnternette hiçbir şey sonsuza kadar gizli kalmaz.