Facebook Gruplarında Yeni Dönem Başlıyor

Aynı düşünceleri olan bir sürü insan var. Aynı düşüncedeki insanların, birbirleri ile toplu şekilde iletişime geçmelerinin tek yolu kendilerine ait sosyal medya platformu oluşturmaları mı? Veya WhatsApp tarzı gruplar açmak mı? Hayır, tabii ki değil.

Facebook bu konuda “Facebook Groups” yani Gruplar çalışmasını devreye sokuyor. İstediğiniz konu ve odak noktası ile grup oluşturabiliyor ve istediğiniz insanları gruba alıp, gruptan men edebiliyorsunuz.

Tabii Facebook gruplarına konu odağı, grubun odağı gibi olmayan, huzur bozmak için veya sadece zaman geçirmek için girenler de var. İşte Facebook bu konuda çok önemli bir gelişme kaydetti.

Facebook, bu sorunun çözmek için mülakat ile gruba girmek gibi bir fikir geliştirmiş. Bu fikir sonucunda isteyen grup yöneticileri, maksimum 3 soru sormak koşuluyla istedikleri soruları, gruba katılma başvurusunda bulunan kişilere otomatik olarak yönlendirebiliyorlar.

Bu sayede örneğin bir sanatçının fan grubu olarak kurulan bir gruba huzur bozmak isteyen arkadaşlarımız başvurduğunda; Sadece sanatçıyı sıkı takip edenlerin bilebileceği sorularla karşılaşacak ve soruların yanıtlarını bilmediğinden dolayı, yanıtları yanlış verecek. Grubun yönetici kısmı ise bu yanlış cevapları görerek, kişiyi gruba alıp, almayacağına karar verebilecek.