Facebook Messenger’a Canlı Konum Özelliği Geldi

Facebook Messenger kullanıcıları artık uygulama üzerinden belirli bir zaman aralığında gerçek zamanlı yer/konum paylaşımı yapabilecek. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar 1 saatlik bir zaman diliminde aile üyelerinin veya arkadaşlarının konumlarını görmesine izin verecek. Ayrıca kullanıcılar konumlarını bir kişiyle ya da grupla paylaşabilecek.

Facebook’tan yapılan açıklama ise; bu özelliğin arkadaşları ile koordine olmak, buluşma noktasına varmasına ne kadar zaman kaldığını göstermek ve hatta ev arkadaşına yolda olduğunu haber vermek isteyenler için çok uygun bir özellik olduğu belirtildi.

Facebook Messenger uygulaması 2015 yılına kadar kullanıcıların konumunu otomatik olarak paylaşmıştı. Şirket, daha sonra otomatik paylaşım özelliğini harita üzerinde tek bir konum paylaşma özelliği ile geliştirdi. Canlı konum paylaşma özelliğini kullanmak için Messenger içindeki konum ikonuna dokunmak yetiyor.

Facebook Messenger tahmini varış süresini de gösterecek

Kullanıcılar konum paylaşımı özelliğini aktif duruma getirdiğinde kişiler 60 dakika boyunca bu konumu harita üzerinde görebilecek. Messenger konumu paylaşılan kişinin, arkadaşının yanına arabayla ne kadar zamanda ulaşabileceğini de gösterecek. Konum paylaşımının bitişi için kalan süre de ekran üzerinde gösterilecek.