facebook-tv

Sıkı durun! Facebook TV Geliyor!

Facebook yeniliklerine ve hayatımızı ele geçirmeye devam ediyor. Yazılım ekibi Facebook TV uygulaması ile yeni bir uygulama geliştirdiklerini açıkladılar. Amaçlarının Kullanıcıların daha fazla video tüketmesini amaçlayan Facebook, ilk önce kullanıcı videoları daha sonra ise kendilerine ait özel içerikler yayınlayabilirler.

Mobil Destekli Sosyal Ağ

Facebook’un yeni video çalışmalarıyla ilgili orijinal içerik süreci, şirketin küresel yaratıcı strateji başkanı Ricky Van Veen tarafından yönetiliyor. Van Veen, Facebook’a meşhur CollegeHumor sitesinden tranfer olmuştu. Bu transfer ile video konusunda yeni geliştirmeler geleceği gün gibi ortada. Verilen Habere göre tüm servislere entegre edilebilen FACEBOOK TV mobil konusunda oldukça başarılı olacağa benziyor.

Video reklamlar konusunda, yakın zamanda video ortasında görünen reklamları tanıtan Facebook, bunları şimdilik canlı yayınlar için kullandırıyor ancak bu formatın tüm videolara açılması bekleniyor. TV yayınlarını andıran reklam formatı, bir videonun en az 20 saniye izlenmesi durumunda 15 saniyelik video reklamlar gösterilmesini sağlıyor. Facebook, YouTube’dan farklı olarak video öncesi reklam gösterimine karşı.

Facebook yapımcı görüşmelerine başladığı ise duyulan haberler arasında, Netflix tarzı kendi yapımları nasıl olacak bilinmez fakat merakla beklediğimiz kesin. Dünya çapında artan sayıları ile belki de televizyon reklam gösterimlerinden çok daha fazla bir sayıyı yakalayabilirler.