Google Haritalar Uygulamasına Park Yeri İşaretleme Özelliği Geldi!

Mart ayında karşımıza çıkan ve oldukça ilgi çeken bir özellik olarak park yeri işaretleme özelliği Google Haritalar uygulaması kullanan kullanıcılar için artık aktif edildi. İlk olarak aktif edilen bölge olan Amerika’da yaşayan Android kullanıcıları olsada bir ay gibi kısa bir sürede tüm dünyanın kullanımına sunuldu.

Google Maps uygulaması kendini geliştirmeye devam ediyor ve en çok kullanıcı odaklı olmasından dolayı kazanıyor gibi. Unutkanlığın zirve yaptığı bu dönemlerde kullanıcıların araçlarının park yerlerini unutmasının önüne geçmesi planlanıyor. Park ettiğiniz yerde kaydetmeniz halinde park noktanızı harita üzerinden görebileceksiniz.

Kısa bir süre önce Yandex haritalar uygulamasının yayına aldığı park yerini kaydet özelliği artık resmi olarak Google haritalar uygulamasında bulmam mümkün. Şimdilik sadece park ettiğiniz yeri harita üzerinde işaretlemenize olanak sağlayan güncelleme ilerleyen dönemlerde entegre park sistemleri ile birleşerek harita üzerinde boş park alanlarını bulmak ve görebilmek gibi oldukça geniş bir yelpazede hizmet verecek.

Evden çıkmadan hangi otoparkta boşluk var, yolunuzun üstünde bulunan otoparklara nasıl gidilir, hangi otoparkta kaç adet yer var, otopark fiyatları gibi konularda geliştirilmesi beklenen park özelliği şimdilik kısıtlı biri imkan ile kullanıcıların hizmetine açılmış durumda.