Google’dan Yeni Güncelleme : Fred Güncellemesi

Google personeli Gary IIIlyes tarafından ilk olarak şaka maksatlı söylenen ve daha sonra gerçek olan ‘Fred’ ismi artık Google’ın tüm güncellemelerine verilecek ad olarak kararlaştırıldı.

Google, ‘Fred’ güncellemesi ile ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı fakat kendi değerlendirmelerimize göre, bu son güncellemeden etkilenen bir çok web sitesi genel trafiğinde %90 kayıp yaşamıştır. Rüzgar Dijital SEO Ajansı olarak güncellemeyi hemen değerlendirip siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik.

Google, geçtiğimiz günlerde yeni gelen sıralama güncellemesini önemsemedi. Google personeli Gary IIIyes tarafından açıklanan duruma göre artık Google bütün güncellemelerine Fred ismini verecek. Fred güncellemesi ile düşük değerli siteler değil daha düşük değerli fakat geliri yüksek olan siteler daha çok etkilendi. Etkilenen siteler arasında blog platformları, paravan ağlar ve fazla reklam içeriği bulunan siteler bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen siteler Google aramalarından yüzde 50-90 arasında trafik kaybına uğradılar. Tabii bu sitelerden backlink alan sitelerde biraz olsun etkilendi. Link alımında dikkat etmeniz gereken o sitenin güncel tutulduğuna ve özgün içerik girildiğidir.

Kısaca özetlemek gerekirse ‘Google Fred’ güncellemesi ile değersiz içerik siteleri ciddi derecede etkilendiler.