Instagram Canlı Yayınları Artık Kaydedebiliyor!

Instagram’da artık yeni bir dönem başladı. Kullanıcıların yaptıkları canlı yayınları sonra tekrar izleyebilmek için videoları kaydetme şansı etkin hale geldi.

Instagram, 2016 yılının Kasım ayında getirmiş olduğu güncelleme canlı yayın özelliği idi. Kullanıcıların ücretsiz olarak kullanma imkanına sahip olduğu bu özellikte canlı yayın imkanı mevcuttu. Fakat daha sonra tekrar izleme ve arşiv de tutmak için kaydetme özellikleri yoktu. Gerçi artık bu sorun da çözüldü. Son güncelleme ile Instagram canlı yayınlarını kaydedebileceksiniz.

Instagram’dan yapılan açıklamaya göre canlı yayın bitiminde yayın video olarak kaydedilebilecek. Bu özellikte canlı yayın bitiminde sağ üst köşesinde beliren kaydet ikonuna basmanız yeterli olacaktır. Sadece videonun kaydedilebileceği bu özellikte yorum, beğeni ve izleyen sayıları kaydedilmeyecek.

Bu özellik ile kendi başlattığınız videoları kaydedebiliyorsunuz. Takip ettiğiniz bir kullanıcının canlı yayınını kaydedemiyorsunuz. Şu anda Instagram 10.12 güncellemesi ile hem İOS hem de Android telefonlarında kullanılabilir durumdadır

.