Instagram Hızla Büyümeye Devam Ediyor!

Son dönemde aşırı hızlı büyüyen sosyal medya platformları arasında olan Instagram, aylık olarak aktif kullanıcı sayısının 700 milyona ulaştığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Instagram, aylık aktif kullanıcı sayısının 600 milyona ulaştığını belirtmişti. Açıklanan bu rakamın üzerine 100 milyon yeni kullanıcı eklenmesi yalnızca 4 ay sürdü. Snapchat benzeri ‘Hikayeler’ özelliğini kullanıcılara sunmasından sonra hızla büyümeye devam eden Instagram, kısa zamanda 1 milyar kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

2010 yılının Ekim ayında faaliyete geçen ve 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram platformunun Messenger, WhatsApp ve Facebook’un ardından 1 milyar kullanıcı barajını aşan dördüncü Facebook şirketi olması beklenmektedir.

Aylık aktif kullanıcı sayısı hesaplamasında ayda 1 veya 2 defa Instagram’a girip gezinen kullanıcılar da sayılmaktadır. 4 ay gibi kısa bir sürede kaydedilen artışa Instagram’a geri dönen kullanıcıların da dahil olmuş olabileceği belirtiliyor. Kaydedilen artışta arkadaş bulma ve kayıt süreçlerinin kolaylaştırılmasının da etkili olduğu belirtilmektedir.