İstanbul SEO

Markanız İçin SEO’nun Önemi Nedir?

Reklam kültürü; her dönemde dönemin teknik imkan ve algı kapasitesine bağımlı olarak birtakım dönüşümler yaşamaktadır. Günümüzde bu kültür dijital ortama taşınmış ve geleneksel reklam ve tanıtım faaliyetlerine oranla çok daha hızlı ve nitelikli bir hale gelmiştir. Dijital pazarlama olarak adlandırılan gününüz reklam anlayışında birkaç yıl önce hayatımızda olmayan bir kavram büyük önem taşımaktadır; SEO!

Bir marka kurdunuz ve dijital mecralarda da varlığınızı sürdürebilmek için bir web sitesi kurdunuz. Ancak elbette ki ne fiziksel ne de sanal dünyada sektörünüzde bir tek sizin markanız bulunmuyor; onlarca belki de yüzlerce rakibiniz var. Bu durumu rekabet ya da yarış ekseninden değerlendirdiğimizde hedef kitlenizin markanızı rakiplerinizle karşılaşmadan önce görmesi gerekmektedir. SEO çalışmaları da kısaca bu amaç doğrultusunda uygulanmaktadır.

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe tanımı ile arama motoru optimizasyonu uzun soluklu ve ayrıntılı bir çalışma gerektirmektedir. Peki markalar için önemi nedir?

Bu yazımızda; SEO nedir? SEO nasıl yapılır ve SEO stratejisi nasıl belirlenir? Soruları ile birlikte neden profesyonel SEO hizmetine başvurulmalıdır; açıklayacağız.

SEO; web sitenizi arama motorları için uygun optimizasyon işlemlerini yaparak kullanıcıların çok daha nitelikli bilgi edinmelerini sağlayan çalışmaların bütünüdür. SEO çalışmaları temelde ikiye ayrılmaktadır. Site içi SEO (on page SEO) ve site dışı SEO (off page SEO) olarak uygulanan çalışmalar şu şekildedir;

Site içi SEO; web sitesini güvenilir hale getirmek, kullanıcı odaklı hale getirmek ve nitelikli bilgilerin paylaşıldığı özgün içerikler ise web sitesini yaşamsal kılma çalışmalarıdır.

Site dışı SEO; web sitesine referans olabilecek ve arama motorlarının web sitesine farklı mecralarda da bulmasını sağlayacak çalışmalardır.

Günümüzde pek çok marka web sitesi için SEO hizmeti almaktadır. Bu çalışmalar sonucunda organik aramalar sonucunda hedef kitleniz öncelikle sizin web sitenizle karşılaşacaktır. Bu nedenle çok daha kalabalık bir hedef kitle oluşturmak için web kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmak gerekmektedir.

Markanız için SEO çalışması;

  • Organik aramalarda üst sıralarda çıkmanızı sağlamaktadır.
  • Markanızın güvenilirliğini arttırmaktadır.
  • Kullanıcılara nitelikli bir deneyim sağlamaktadır.
  • Web sitesinin güncel ve yaşamsal olmasını sağlamaktadır.
  • Reklam ve tanıtım faaliyetleri içerisinde oldukça ekonomiktir.
  • Sonuçlarının ölçülebilmesi ile büyük avantajlar sağlamaktadır.

Bugün özellikle İstanbul SEO stratejileri ve çalışmaları konusunda önemlidir. Web sitenizi profesyonellere bırakarak markanızın büyümesini sağlayabilirsiniz.