İstanbul Web Tasarım

SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarımının Önemi

Web siteleri firmaların imajı haline gelmiş bulunmaktadır. Hazır veya firmanıza özel tasarlanmış bir web sitesi ile hem firmanızın bilinirliğini arttırabilir hem de ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.  Sektörünüz ve markanız ile uyumlu bir tasarım firmanızın itibarını ve güvenilirliğini destekleyecektir. Üstelik zaman ve mekan sınırlaması olmadığı için bunu 24 saat yapabilir, hedef kitleniz olan müşteri başka bir ülkede bile olsa ulaşabilirsiniz. Web siteleri firmanızın yeniliklerinden ve kampanyalarından müşterilerinizi haberdar etmenin ve müşterileriniz ile etkileşime geçmenin en hızlı yoludur.

Web siteniz ne kadar başarılı ve nitelikli tasarlandıysa, müşteride bırakacağınız itibar da o derece olumlu olur. Peki başarılı bir web tasarım süreci hangi hizmetleri kapsar? Öncelikle web siteniz SEO uyumlu yani ‘’kullanıcı odaklı’’ olacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Kullanıcı odaklı siteler Google tarafından faydalı ve kaliteli olarak nitelendirilir ve böyle siteler Google aramalarında üst sıralara yükselir. Her sektör ile ilgili ister bilgi edinme ister satın alma hangi konuyu aratırsak aratalım genelde aradığımız cevabı ilk sıralardaki sitelerde bulur devamına bakmayız. Bu durumda web sitenizin sektörünüz ile ilgili aramalarda Google’da üst sıralarda yer alması önemli olmaktadır. Üst sıradakiler her zaman o konu ile ilgili özgün, faydalı ve nitelikli sitelerden oluşmaktadır. Bu sıralama elbette tesadüf eseri değildir. Web siteniz SEO uyumlu olduğu sürece Google tarafından fark edilecek ve sıralamalarda yükselecektir. Böylece müşteri sayınız ve satışlarınız da tanınırlığınızla doğru orantılı olarak artacaktır.

Nitelikli bir web sitesi tasarımı aynı zamanda şu hizmetleri de içermelidir:

  • Günümüzde kullanıcılar internetten daha çok mobil cihazları üzerinden yararlanmaktadırlar. Bu nedenle daha çok kişiye nitelikli bir şekilde ulaşabilmek için web siteniz her türlü cihaz ile uyumlu olmalıdır.
  • Hedef kitlesi müşterileriniz ile aranızdaki sınırların kalkması ve uluslararası medyada da varlığınızı sürdürebilmeniz için web siteniz çoklu dil desteği ile tasarlanmalıdır.
  • Daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek ve müşterilerinizin size sosyal medyada da kolay ulaşabilmesini sağlamak için sosyal medya entegrasyonu gerçekleştirilmelidir.
  • Verilerin yedeklenmesi konusuna önem verilmelidir.

Yalnızca web sitenizin olması yeterli gelmez gördüğünüz üzere web siteniz üzerinizde bazı çalışmalar da yapmanız gerekmektedir. Profesyonel bir dijital ajans desteği ile web sitenizi SEO uyumlu hale getirebilir, Google sıralamalarında üst sıralarda yer alarak markanızın tanınırlığını arttırabilirsiniz. İstanbul web tasarım hizmetlerinden ve dijital stratejilerinden yararlanabileceğiniz nitelikteki dijital ajanslar açısından önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.