İzmir SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı, web sitelerinin belirlenen anahtar kelimelerde arama motorlarında yükselmesi ile alınan danışmanlık hizmetidir. Hizmetten yararlanan kişi veya kurumlar belirledikleri anahtar kelimeler de zamanla aramalarda yükselirler. Fakat danışmanlık hizmeti almadan önce bazı bilmeniz gereken maddeler vardır.

İzmir SEO Danışmanlığı hizmeti veren firmada aranılan özellikler;

1-) Site İçi Kodlama : SEO’nun en temel taşlarından birisi olan site içi kodlama, arama motoru robotlarının sitenizdeki bilgiye ulaşmasını sağlayan bir kodlamadır. Yapılan bu kodlama çalışması ile bir nevi web sitesinin ne yaptığına karar vermesini sağlayan bir yapıdır. Sitenize gelen bu botlar, sitenizin ne ile alakalı olduğunu belirler ve sıralamada sizi o kategoride değerlendirir. SEO Danışmanlığı hizmeti veren firmaların/kişilerin site içi kodlama yapısına dikkat etmeleri son derece önemlidir.

2-) İçerik ve Site Yapısı : Site yapısı oluşturulurken birinci hedef ziyaretçilerin aradıkları bilgiye en kısa yoldan ulaşmalarını sağlamaktır. Kullanıcı odaklı olmayan, bilgiye kolay ulaşım imkanı vermeyen sitelerde ziyaretçiler hemen çıkmaktadır. Bu da sizin hem potansiyel müşterinizi hem de hedef kitle müşterinizi kaybetmenize neden olur. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların kısa sürede çıkması arama motorlarının gözünde sitenizin değer kaybetmesine neden olur. Mantıklı bir şekilde düşünmek gerekirse; kullanıcıların sitede vakit geçirmesi, istediği bilgiye erişebilmesi gerekmektedir. Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti veren firmanın web sitenizi inceledikten sonra stratejileri planlı bir şekilde ayarlaması gerekir. Unutmamanız gereken diğer konu site içeriklerinin özgün ve kaliteli bir yapıda olması gerekir.

3-) Site Dışı ( Backlink ) : SEO çalışmasının en sağlamı, en yararlısı backlink’dir. Backlinklerin kalitesi ne kadar iyi ve olumluysa arama sonuçların web sitenizi daha ön sıralarda değerlendirir. Backlink çok önemli bir konu olduğu için dikkat edilmesi gereken bazı maddeler vardır. İlk olarak aşırı backlink alımı ile link çöplüğüne dönmüş sitelerden backlink almamanız gerekir. Backlink siteniz için bir nevi referanstır. Sitenize referans olan sitelerin Page Rank değeri ne kadar yüksek ve kaliteli ise sizin sitenizin arama motorları tarafından değerlendirilmesi de o derece yüksek olur. Yeni bir web sitesi için çok fazla backlink almamaya özen gösterin. Çünkü çok fazla link alımında siteniz arama motorları tarafından spam olarak algılanır. Aşırı link alımı gerçekleştiren siteler arama motorları tarafından cezalandırılır. Bu ceza sonrasında ise sıralamanız ciddi derece düşüş gösterir. SEO Danışmanlığı hizmeti aldığınız firmanın bu konuda titiz bir çalışma gerçekleştirmesi gerekir.

Genel olarak SEO Danışmanlığı hizmeti alacağınız firmadan bu konular ile ilgili detaylı bilgi edinmelisiniz. Aldığınız hizmetin kalitesi, özgünlüğü ve profesyonelliği ön planda olmalıdır. Kurumsal SEO Danışmanlığı konusunda sizin de yardıma ihtiyacınız varsa doğru adres biziz!