İzmir Web Sitesi

Web Siteniz ile Farkınızı Ortaya Koyun!

Web siteleri, firmaların müşterileri ile hızlı ve kolay şekilde iletişime geçmelerini sağlayan bir dijital mekandır. Firmalar, web siteleri aracılığı ile ürün ve hizmetlerini tanıtabilir, yenilik ve kampanyalarından çok daha fazla kişiyi haberdar edebilirler. Günümüzde hangi soruyu soracak olursak olalım ilk adresimiz haline gelmiş olan Google üzerinde sektörünüz ile ilgili yapılan aramalarda web siteniz ile yer edinmeniz firmanızın tanınırlığını ve güvenliğini doğrudan arttıracaktır.

Sosyal medyanın hayatımızda geniş yer kaplamaya başlaması ile web sitesi kullanımda da ciddi anlamda bir artış gözlenmektedir. Günümüzde web siteleri, firmaların yalnızca ürün ve hizmetlerini tanıtmakla kalmayarak rakip sitelerin arasından fark edilebilmek için sektöründe farklılık yaratacak bir tasarıma da sahip olmalıdır.

Web sitesi tasarımınız firmanızın imajını yansıtacaktır. Bu nedenle web sitenizin, sektörünüz ve konseptiniz ile uyumlu, renk kullanımından görsel kullanımına kadar her şeyi düşünülerek tasarlanmış olması önemlidir. Öyleyse özgün bir web sitesi tasarım sürecinde nelere dikkat etmek gerekir? İyi tasarlanmış bir web sitesi öncelikle ‘’kullanıcı dostu’’ yani kullanıcı odaklı olmalıdır.  Kullanıcının faydasına olan, gereksiz görsel bombardımanı ile yormayan siteler her zaman bir adım öndedir.

İkinci olarak, web sitenizin yapım aşamasında son teknoloji yazılım ve tasarımlar takip ediliyor olması gerekmekle beraber yazılım ve tasarım anlayışınız da SEO uyumlu olmalıdır. SEO uyumlu siteler Google tarafından ‘’faydalı’’ olarak görülerek Google aramalarında sıralama olarak yükselirler. Bu durum web sitenizin hedeflediğiniz amaca tam anlamıyla hizmet etmesini sağlar. Google’da ne kadar üst sıralarda yer alırsanız o kadar çok kişiye ulaşırsınız. Bu da dolaylı yoldan satış ve pazarlama oranlarınızın yükselmesine katkıda bulunmuş olur.

Web sitesi, müşterilerinizin siz işinizin başında değilken bile firmanız hakkında bilgi sahibi olup, firmanıza ulaşabilmelerini sağlar.  Bu anlamda 24 saat hizmet verme olanağı vardır. Üstelik hedef kitleniz olan müşterilere ulaşmak için aynı şehir hatta aynı ülkede olmak zorunda bile değilsiniz. Web sitesi ile bütün müşterilerinize eşit mesafede olma şansı yakalar, hedef kitlenizi olabildiğince genişletirsiniz. Elbette web tasarımınız da çağın bu getirilerine ayak uyduracak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Örneğin çoklu dil seçeneği sizi uluslararası pazarda bir adım daha öne taşır.

Hepimizin cebindeki akıllı telefonlar, internete dilediğimiz an mobilden bağlanabilme şansı tanımaktadır.  Bu da kullanıcıların internette dolaşma davranışlarını etkilemiştir. Günümüzde kullanıcılar internete daha çok mobil cihazlarından bağlanmaktadırlar. Bu nedenle web tasarımınız mutlaka mobil uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. Yani web sitenize he cihazdan eksiksiz ve kesintisiz giriş yapılabilmelidir. İzmir web sitesi tasarımı konusunda bahsettiğimiz kriterleri sağlayarak nitelikli bir hizmete ulaşabileceğiniz ajanslar ile size seçenek yelpazenizi genişletme fırsatı sunar.