LinkedIn Hizmet Koşullarını Yeniliyor

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım platformu olan LinkedIn’in gizlilik politikası ve kullanıcı anlaşmasında birkaç yenilik olacak.

LinkedIn, hizmet koşullarını 7 Haziran tarihinden itibaren tamamen güncelleyeceğini açıkladı. LinkedIn’in Hukuktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sara Harrington’un imzası ile yayımlanan yeni açıklamaya göre sosyal ağ, gizlilik politikası ve kullanıcı anlaşmasını güncelleyecek LinkedIn, bu güncellemeler ile birlikte bilgilerin nasıl kullanıldığının kontrolünün üyelerde olması gerektiğine karar veriyor. Bununla birlikte yeni özellikler de uygulamaya başlanacak.

Sara Harringston’un Açıklaması Aşağıdaki Gibi;

“Sizi, tüm koşulları okumanız konusunda teşvik ediyoruz. Ayrıca aşağıda yeni nelerin olduğuna hızlıca göz atabilirsiniz. Yeni özelliklerle LinkedIn deneyiminizi geliştirmeyi amaçlıyoruz. Ancak isterseniz bu  yeni özellikler devre dışı da bırakabileceksiniz.

  • LinkedIn profilinizin görünürlüğünün artması; Hizmet ortakları, profilinizi, profilinizin arama motorlarında çıktığı şekilde kendi kullanıcılarına gösterecekler. Böylece fırsatlar için daha kolay bulunabileceksiniz.
  • Başarılarınızı ağınızla daha kolay paylaşma; Yeni patentler ve yayınlar gibi pozitif ve genele açık olan profesyonel başarılarınızı profilinize eklemenizi önereceğiz. Böylece diğer kişiler de bunları rahatlıkla görebilecekler.

Ek olarak burada kullanmayı tercih edebileceğiniz iki yeni özellik daha bulabilirsiniz:

  • Ağınızla iletişiminizi iyileştirmek için üretkenlik botları – Yeni otomasyon sistemleri, mesajlarınızdaki bilgileri kullanarak; yanıt, toplantı, yakınlık kuracak konu veya içgörüler önererek önemli görüşmeleri kolaylaştırmanız için size yardımcı olur.
  • Diğer üyelerle kolayca bir araya gelme – Bu özelliği aktif hale getirmiş, yakınınızdaki diğer kullanıcıları görebilirsiniz, böylece bir konferansta veya etkinlik için dışarıda olduğunuzda bir araya gelmeniz daha kolay olacaktır.

Bildiğiniz gibi, artık Microsoft‘un bir parçasıyız. Fakat hizmetlerimizi halen ayrı Hizmet Koşulları altında sunuyoruz. Yaptığımız güncellemelerin LinkedIn deneyiminize değer katacağını umuyoruz. Eğer herhangi bir nedenle yeni koşulları kabul etmez ve bu yeni özellikleri devre dışı bırakmak yerine hesabınızı kapatmak isterseniz, bunu gerçekleştirebilirsiniz.”