Özel Tasarım Web Sitesi

Web Sitenizi Size Özel Tasarım İle Özgün ve Farklı Kılabilirsiniz!

Özel web tasarım, bir firma ya da kişiye özel hazırlanmış web tasarım hizmetine denir. Çizim ve kodlama gibi çalışmaların tümü firmaya ya da kişiye özel tasarlanır.

Web tasarımında önemli unsurlardan biri sitenizin sektörünüze ve konseptine uygun bir web tasarımının olmasıdır. Özel tasarım web sitesi ile sektörünüzdeki kalıpların dışına çıkabilir, özgünlüğünüz ile rakiplerinizden farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Unutmayın günümüzde web sitesi firmaların imajlarını yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Dijital dünyadaki varlığınız sizin kim olduğunuz ile ilgili çok şey anlatıyor. Firmanızın dijital dünyadaki varlığının en önemli adresi ise web siteniz olmakta. Bu nedenle firmanızı en iyi şekilde tanıtmak ve marka bilinirliğini arttırmak için hazır şablonlardansa özel tasarım yapılması önerilmektedir. Çünkü hazır şablon kullandığınız takdirde aynı tasarımın başka firmalarda da olması markanız ile istediğiniz etkiyi bırakmanızın önüne geçecektir.

İş fikrinizin özgün veya daha önce pek çok firma tarafından yapılıyor olmasının bir önemi yoktur. Önemli olan iş fikrinizi diğerlerinden nasıl ayırdığınız ve nasıl sunduğunuzdur. Örneğin moda sektöründe birçok firma vardır ancak hepsinin kendine özel tasarımları bulunmaktadır. Başka bir örnek verecek olursak birçok otomobil üretici firma varken hepsinin ayırt edici  kendine özgü özellikleri de vardır. Firmaya özel bir tasarımın önemini buradan yola çıkarak da kavrayabiliriz.

Özel tasarımda hazıra oranla daha fazla emek ve zaman harcanır. Bu nedenle de hazır tasarıma göre daha pahalı olmaktadır. Ancak özel tasarım web sitenizin markanıza geri dönüşleri de bununla doğru orantılı olarak daha fazla olacaktır. Özel tasarım bir web sitesinin Google arama sonuçlarında da fark edilirliği daha yüksektir.

Özel Web Tasarım Hizmeti Neleri Kapsar?

Özel web tasarım, hazır şablonların sınırlılıklarından kurtulmanızı sağlayan, dilediğiniz kadar özgün olabileceğiniz bir hizmet sürecidir. Özel web tasarım hizmetlerinde dikkat edilen temel unsurlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Güncel yazılımlar ve ekipmanlar takip edilerek hizmet verilir
  • SEO uyumlu yazılım ve tasarım anlayışı
  • Sanat ile tekniği harmanlayan bir bakış açısı
  • Doğru renk kullanımı
  • Marka süreci derleme
  • Sektör odaklı tasarım
  • Müşterinin sitede kalma süresini arttıracak tasarım