Twitter’da 140 Karakter Sınırı Arttı!

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan birisi olan Twitter, son gelen güncelleme ile uzun süredir eleştirilen bir sınırlamayı sonunda esnetiyor.

Twitter, beklenen güncellemeyi nihayet devreye aldı.  Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğiniz durumlarda “@” ile başlayan kullanıcı isimlerini 140 karakterinizden düşülmeyecek.

Bu değişiklikle birlikte;

Yanıt yazdığınız kişi; attığınız veya atacağınız tweet yazısının içinde değil tam üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabilme şansına sahip olacaksınız.

“Yanıtla” üzerine tıkladığınız zaman kimlerin konuşmanızın parçası olup olmadığını kolayca kontrol edebileceksiniz.

Yapılan bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz.

Yeni güncelleme ile birlikte sohbetleri takip etmeniz kolaylaşacak. Yanıt yazarken 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında  ise katılabileceğiniz alan daha çok olacak.

Twitter’dan yapılan açıklama, ” Yapacaklarımız henüz bitmedi. Sohbetleri geliştirmek ve Twitter’ın kolay kullanılmasını sağlayacak yöntemler geliştirmeyi sürdüreceğiz. Destek Merkezi’mizden yanıt sisteminin nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu güncelleme hem twitter.com’da hem de Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulmaktadır. Denemek için uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir.