Web Sitesi Sahipleri İçin SEO Hizmetinin Önemi

Arama motorları kütüphanelerin ve ansiklopedilerin yerini aldığından beri kullanıcıların bir konu hakkında araştırma yapacakları zaman baş vurdukları ilk adres olmuştur.  Aklınıza gelebilecek her konu Google üzerinden araştırılmaktadır. Kendinizden yola çıkın, ister bir şey danışacak olur ister bir şey satın alın ister bir şey araştırın ilk olarak Google’da arama yapmıyor musunuz? Genelde de ilk sıralarda çıkan birkaç içerik işimizi görüyor ve aramaya devam etmiyoruz. Eğer bir web siteniz varsa ve insanlar sektörünüz ile ilgili bir konuda arama yaptığında ilk sıralarda çıkmak istiyorsanız siteniz SEO uyumlu olmak zorundadır.

Arama optimizasyonunun kısaltılmış hali olan SEO, kullanıcıların arama motorunda arattığı cümleleri ve sözcükleri belirleyip onlar üzerinde çalışma yaparak, web sitelerinin Google aramalarında üst sıralara yükselmesini sağlayan bir çalışmadır. SEO çalışması yaparak sitenizin hitlerini arttırabilir, arama motorunda rakiplerinizin önüne geçerek sitenize trafik çekebilirsiniz. Firmanızın web sitesinin arama motorunda ilk sıralarda yer alması dolaylı yoldan satışlarınızın artmasını da sağlayacaktır. Eğer markanız satışa yönelik değilse ve web sitenizden reklam geliri sağlıyorsanız trafiğinizin artması reklam gelirinizi doğrudan etkileyecektir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO ile içerik birbirinden ayrılmaz iki parçadır. Sitenizin içeriği ne kadar SEO uyumlu olursa o kadar başarılı olursunuz. Peki bir site nasıl SEO uyumlu hale getirilir? Öncelikle sözcük seçimi SEO çalışmaları için oldukça önemlidir. Doğru seçtiğiniz sözcükler sizi kullanıcı dostu yapar ve Google tarafından faydalı olarak görülür ve siteniz daha hızlı indexlenir.

Başlık seçimi de SEO çalışması için oldukça önemlidir.  Başlık iyi değilse kullanıcı o makaleye bakma gereği duymaz. Bu nedenle içeriğinizin başlık seçimi önemlidir. Anahtar kelimeler, içerik ve başlık da hazır olduktan sonra sıradaki adım ‘’link vermek’’tir. Link vermek, başka bir sitenin sizin sayfanızdan alıntı yapıp kullanıcılarına referans göstermek için sizin sitenizin linkini vermesi demektir. Böyle bir durumda Google sizin makalenizi/sitenizi faydalı olarak görür. SEO çalışması buna yöneliktir. Ancak backlink alacağınız site de önemli olmaktadır. Yani zararlı bir siteden backlink almanız faydadan ziyade zarara neden olur.

Tekrar etmek gerekirse SEO’nun olmazsa olmazı kaliteli ve özgün içeriklerdir.  Web sitenizin SEO uyumlu olmasını istiyorsanız, içerikleriniz de mutlaka SEO uyumlu olmalıdır. Anahtar kelimeleri içeren, 300-500 kelimeden oluşan, görsellerle desteklenmiş, kopya içerik olmayan tamamen özgün ve kaliteli bir içerik SEO uyumludur. Google tarafından mutlaka faydalı olarak görülür ve dikkat çeker.

İzmir Seo hizmetinden yararlanmak isteyen web site sahiplerine İstanbul’un gerisinde kalmayan, birçok ajans seçeneği sunmaktadır.