Web Tabanlı Yazılım

Günümüzde işletme sahipleri, girişimciler ve marka planlaması yapan kişilerin kafasındaki soru işaretlerinden biri de ‘Marka ve sektörüme uygun bir yazılım var mı?’ ya da ‘Hayal ettiğim yazılım gerçekleştirilebilir mi?’ sorularıdır.  Kodlama ve yazılım belirli bir bilgi birikimi ve tecrübe ile çok çalıştırmayı gerektirmesi dolayısı ile birçok kişi bu konularda değil bilgi sahibi olmayı varlığından haberdar bile değildir. Ancak devir teknoloji devri ve girişimcilerin reklam ve tanıtım yapabilecekleri her alan hakkında bilgi sahibi olması gereken bir devir. Peki web tabanlı yazılım nedir?

Web tarayıcısı üzerinden online olarak kullanılabilen yazılımlar web tabanlı yazılım olarak tanımlanmaktadır. Yazılımın kullanıldığı cihaza herhangi bir dosya yükleme veya güncelleme gerektirmeksizin internete bağlı olan her cihazda kullanılabilmektedir. Bugün web tabanlı yazılımlara verilebilecek en bilindik örnekler; Gmail, Facebook, Instagram gibi kullanıcıların günlük yaşamlarında sıklıkla ziyaret ettikleri ve aktif rol oynadıkları yazılımlardır.

Markanız için en iyisi web tabanlı yazılımdır

İnteraktif bir sektör içerisindeyseniz ve ziyaretçilerinizin aynı zamanda dijital dünyadaki alanınızı salt bilgi edinmek için değil aktif kullanıcı olarak da dahil olacağı bir sistem arzu ediyorsanız sizin için en iyi si bir web tabanlı yazılım hayal etmektir. Çünkü web tabanlı yazılımın hem kullanıcılar hem de marka sahipleri açısından birçok avantajı bulunmaktadır.

En güvenilir yazılımlar web tabanlı yazılımlardır

Web tabanlı yazılımlar web üzerinden girilebilmesi ve herhangi bir bilgisayara ya da cihaza bağımlı olunmaması açısından oldukça güvenilirdir. Bunun aksine geleneksel yazılımlar olarak adlandırılan bilgisayara kurulan ya da USB gibi aygıtlar ile çoğaltılabilen yazılımların güvenlik problemleri bulunmaktadır. Yedekleme sürecinde yaşanabilecek problemlerin yanı sıra kurulu bilgisayarın uğrayabileceği herhangi bir hasar ya da çalınması problemleri web tabanlı yazılımlar için bir tehlike oluşturmamaktadır.

Web tabanlı yazılımlar her cihazda kullanılabilirler

Önceleri birçok yazılım için belli bir minimum sistem gereksinimi bulunmakta idi. Bu durum kullanıcıların istedikleri yazılımı istedikleri cihazda kullanmalarını engellemekteydi. Öyle ki bugün web tabanlı yazılımlar sayesinde kullanıcılar internete bağlı oldukları her noktada ve her zaman bu yazılımları kullanabilmektedir.

Bu nedenle marka yöneticilerinin birçoğu web tabanlı yazılımlarla ilgili hayal kurmaktadır. Türkiye’de de birçok profesyonel markanıza ve isteklerinize özel web tabanlı yazılımlar geliştirebilmektedir.