WhatsApp Para Transferi Özelliği Geliyor!

Hayatımızın her anında yanımızda olan WhatsApp uygulaması şimdide yepyeni bir adım atıyor. Artık WhatsApp üzerinden para transferini gerçekleştirebileceksiniz. Bu özellik yakın zamanda kullanıma açılacak.

Bildiğimiz SMS servislerini bitiren ve mesajlaşma konusuna yepyeni bir soluk getiren online WhatsApp uygulaması adını duyurmaya devam ediyor. Getirdiği yenilikler ile güncel teknolojileri birleştiren uygulama şimdide hayat kurtaran bir yenilik peşinde. Bu yeni gelen özellik ile WhatsApp uygulaması üzerinden para transferi gerçekleştirebilicek.

En son hikayeler özelliği ile kullanıcıların anlık olarak durumlarını paylaşma güncellemesi getiren WhatsApp bir sonraki güncellemesinde para transferini getireceğinin sinyallerini sızdırdı. Facebook sitesi şuan için yurt dışında para transferine bazı bankalarla anlaşma sağlayarak aktarıma izin vermeye başladı.

Ünlü teknoloji bloğu olan Mashable’da ye alan iddiaya göre, WhatsApp bu özelliği ilk olarak geniş kullanıcı kitlesine sahip olduğu Hindistan’da kullanıma açması bekleniyor. Yetkililerin böyle bir iddiayı yalanlamaması da para transferi güncellemesini doğrular nitelikte.