Whatsapp Tekrar Eskiye Geri Dönüyor!

Snapchat ve Instagram’daki hikâye özelliğini getiren Whatsapp, sosyal resmen linç edilmişti. Şirket, bu kadar ağır tepki beklemediğini yaptığı bir açıklama ile duyurarak yazılı durum güncellemesini geri getiriyor.

En son yaptığı durum güncellemesi ile hikayeler ekleyebildiğimiz bir alana çevirerek kullanıcı alışkanlıklarını oldukça ters düz eden bir durumdu. Kullanıcılar alışmış oldukları yazılı durum güncellemelerini geri istediler ve istediklerini de aldılar! Whatsapp hikayeler özelliğini geri çektiğini duyurarak yazılı durumları geri getiriyor. Bilgilere göre kullanıcılar, yeni gelecek özellik sayesinde tıpkı eskisi gibi yazıyla ve emojilerle durum güncellemesi yapabilecekler.

Böyle bir güncellemenin kullanıcı alışkanlıklarına ne derece etki ettiğin de gözlememiş olduk. Artık kullanıcılar benimsemiş oldukları alışkanlıkların değişmesinden oldukça rahatsız oluyorlar. Her gün kullanıdığımız programlarda yapılan ufak tefek değişiklikler bile kas hafızasına, kullanıcı etkileşimine etki ettiğini için tepki çekmektedir.

Önce hikayeler özelliğini getiren ve daha sonra aldığı tepkilerden ötürü bu özelliği geri çeken Whatsapp bakalım gerçekten sözünde duracak mı?