YouTube Go Sonunda Türkiye’de. Artık İnternet Olmadan Video İzlenebilecek!

Mobil cihazların her an yanımızda olması; arama ve mesajlaşmanın yanı sıra müzik dinleme ve video izleme gibi aktivitelerin de yapılması ile birlikte kullanıcıların internet kotasını aşma sorunları yaşadığı yadsınamaz bir gerçek. Özellikle video izleme ve müzik dinlemenin kota düşmanı olması; uygulama geliştiricilerini bu alanda çözümler üretmeye itiyor.
Milyarlarca kullanıcısı olan Youtube da kullanıcıların internet olmadan da video izleyebilecekleri bir çözüm geliştirdi ve yakın zamanda kullanıma açacağını açıkladı. YouTube GO adı ile sunulacak olan uygulama; Türkiye ile birlikte 130 farklı ülkede birden kullanıma açılacak.
YouTube GO, video indirdikten sonra internetin olmadığı ya da bağlantı hızının düşük olduğu durumlarda da video izlemeye olanak tanıyan bir uygulama. 9,4 MB boyutunda olacağı tahmin edilen YouTube GO; düşük özellikli telefonlarda da rahatlıkla kullanılabilecek. Aynı zamanda YouTube GO ile kullanıcılar video paylaşımı da yapabilecek.
YouTube GO ile; videolar istenildiği zaman indirilecek ve istenildiği zaman izlenebilecek.

Aynı zamanda videolarda kaç MB kullanılacağına karar verilecek. Video indirme işlemi telefon hafızasına ya da SD karta yapılabilecek. Çok kısa sürede video gönderme ve alma işlemi yapılabilecek. Video takılma sorunu yaşanmadan konforlu bir şekilde indirip izlemeye yarayan YouTube GO; JellyBean (Android 4.1) sürümünde ve sonraki sürümlerde çalışabilecek.
İnternet ve mobil cihazların kullanıcı sayısının her gün katlanarak arttığı bu dönemde yeni gelişmelerin takipçisi olacak ve sizlere aktarmaya devam edeceğiz.