Youtube reklam modellerinde yenilenmeye gidiyor. 30 Saniyelik reklamlara elveda!

Facebook’un reklam modellerini değiştirmesinin ardından tercih sırasında ilk sıraya yükseldiğini gören Youtube reklamlarında revize yapmaya karar verdi. Kullanıcıların nefret ettiği 30 saniyelik olan ve geçilemeyen reklamları kaldırma kararı aldı.

Artık geçilemeyen reklamları görmeyeceğiz.

Google tarafından yapılan yazılı bültene göre, uzun format reklamlarını kısa formatlalar değiştireceği duyurusu yapıldı. Kullanıcılara çok daha iyi bir gezinti ve reklam deneyimi sunmayı amaçlayan Google – Youtube 2018 yılında yayına alacağı yepyeni video konseptleri ile karşımızda olacak. 30 saniye olan ve asla ileri sarılamayan reklamları yayından kaldıracağını açıklayan Youtube bunun yerine 20 saniyelik reklam yenilemesi yapacak. Ne yazık ki bu reklamlar da geçilemiyor.

Geçen yıl yeni formatı olarak tanıttığı 6 saniyelik Bumper reklamlar ile hızlı reklam tüketim alışkanlığı yaratan Youtube bumper reklamlara önem vererek bu alanda tercih sebebi olmak istiyor

Geçen yıl yeni formatı olarak tanıttığı 6 saniyelik Bumper reklamlar ile hızlı reklam tüketim alışkanlığı yaratan Youtube bumper reklamlara önem vererek bu alanda tercih sebebi olmak istiyor.

Pre-roll reklamları asla kullanmayacağını söyleyen Facebook 90 saniyeyi geçen videolara reklam koymaya başlaması ile Youtube reklam modellerini kopyaladığı ise gözle görülmekte.