Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Cihazların Karşı Konulamaz Gücü

MOBİLİN ALTIN ÇAĞINDA GERİDE KALMAYIN. BÜTÜN PROJELERİNİZİ CEBİNİZE SIĞDIRIN

Teknolojinin gelişmesi sonucu bilişim çağının insan yaşamına kazandırdığı bir kavram olan mobil; taşınabilir olan anlamına gelmektedir. Günümüzde birçok insanın gerek telefon gerekse tablet ve notebooklarını istedikleri her alanda kullanabilme ve internete bağlanabilme olanağı; toplumların yaşam tarzını ve alışkanlıklarını büyük oranda değiştirmektedir.

Teknolojik cihazların gelişmesi ve özellikle akıllı cihaz geliştiren birçok firmanın bulunması; rekabeti arttırmış ve mobil cihazların son kullanıcıya ekonomik bir şekilde sunulmasını sağlamıştır. Öyle ki günümüzde çocuk yaşta diyebileceğimiz kullanıcılar ve ileri yaşta olan mobil cihaz kullanıcılarının oranı azımsanamayacak ölçüdedir.

Mobilize dünya son yıllarda markalar için oldukça büyük avantajlar sağlamıştır. Uygarlık tarihinin hiçbir döneminde günümüzde olduğu kadar marka ve hedef kitlenin bu denli birbirine yakın olduğu bir dönem yaşanmamıştır. Anlık iletişim kurma, online alışveriş yapabilme, mobil cihazlardan internete bağlanılarak bilgi edinebilme olanağı bugün markaların reklam ve tanıtım faaliyetlerinin maksimum düzeye çıkmasını sağlamasının yanı sıra aynı zamanda işlevsel olarak da internet ortamında faaliyet gösterebilmesine de olanak tanımaktadır.

Web 2.0 teknolojisi sonrasında mobil cihazların da çok daha kullanıcı odaklı geliştirilmesinin kaçınılmaz bir sonucu olarak mobil uygulamalar geliştirilmeye başlanmıştır. Bugün hemen hemen her markanın ve her işletmenin mobil uygulama pazarında bir yeri bulunmaktadır. Markalar web sitelerinin yanı sıra mobil uygulamalar aracılığı ile de hedef kitlelerine çok daha çabuk ulaşabilmekte ve marka tanıtımlarını gerçekleştirmektedir.

Dünya nüfusunun yaklaşık %70’i mobil cihaz kullanıyor. Türkiye’de ise bu oran çok daha yüksek. Oyun oynama, eğlenme, alışveriş yapma, bilgi edinme, randevu alma, rezervasyon yapma, eğitim ve benzeri akla gelebilecek her konuda uygulamaların geliştirilebiliyor olması kullanıcıların internet kullanım deneyimlerini de mobil cihazlar üzerinde yaşamalarını sağlamaktadır.Markanızın Neden Bir Mobil Uygulamaya İhtiyacı Var?

Günümüzde büyük küçük her işletme dijital evrende var olmalıdır. Çünkü hangi sektörde olursa olsun hedef kitlenin günlük yaşamında internet çok büyük bir alan kaplamaktadır. Bu nedenle de hem marka değerinin yükseltilmesi hem de reklam ve tanıtım faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için mobil uygulamaya sahip olmalısınız. Böylece;

  • Sadık müşterilerinizin sayısı çoğalacak,
  • Yeni müşterilere ulaşacaksınız,
  • Web sitenizin arama motorları üzerindeki değeri artacak,
  • Kullanıcılarınız ile anlık iletişim ve etkileşim içinde olarak ihtiyaçlarını hemen karşılayabileceksiniz,
  • Hedef kitlenizin istek ve alışkanlıkları hakkında daha net bilgiye sahip olacaksınız,
  • Ürün ve hizmetlerinize çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilecektir.

Mobil uygulamalar, cihazlar içerisinde çok az yer kaplamakta ve amaca yönelik tüm aktiviteleri yerine getirilmesi için geliştirilmektedir. Tüm dünya için oldukça yeni olan mobil teknoloji; günümüzde markalar da reklam ve tanıtım faaliyetlerini bu alanlara aktarmaktadır. Gerek ürün ve hizmet tanıtımları için kurulan web sitelerinin gerekse e-ticaret sitelerinin mobil uygulamalarının da bulunması; markaların çok daha kalabalık bir kitleye hitap etmesi ve sadık kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktadır.

Rüzgar Dijital Reklam Ajansı olarak markanıza uygun kullanımı en kolay ve hızlı mobil uygulamalar geliştiriyoruz. IOS ve Android için özel olarak geliştirdiğimiz uygulamaları; her türlü mobil cihazda da kullanılabilir hale getiriyoruz. Böylece hedef kitleniz tarayıcılar üzerinden web sitenize ulaşmak yerine tek bir dokunuş ile ürün ve hizmetlerinize de ulaşabiliyor. Aynı zamanda geliştirdiğimiz mobil uygulamaların size özel bir yönetim paneli bulunuyor ve herhangi bir güncellemeye ihtiyaç duymadan içerik değiştirme ve yayınlama imkanı sunuyor.

Yeni nesil teknoloji ile geliştirdiğimiz ve dijital reklam tecrübemiz ile tasarladığımız mobil uygulamaların her birini ayrı bir proje olarak değerlendiriyor ve markanızın mobil cihazlar üzerinde sürekli kullanılmasını sağlıyoruz.

Çalışmalarımız

Son yaptığımız çalışmalardan bazıları.